Auton esittely
Volvo V40 D2 Momentum taloudellisella dieselmoottorilla. Hyvin pidetty Suomi-auto, jossa kattava ja paperisena taltioitu huoltohistoria.
Toimitettuna kaikkialle Suomeen.
Autossa mm.
Suomi-auto
Huoltokirja paperisena
Ajotietokone
Vakionopeudensäädin
Nopeusrajoitin
Ajotietokoneesta säädettävä ja ajastettava webasto
Digimittaristo
Osanahkaverhoilu
Lämmitettävät etuistuimet
Kaadettavat takaistuimet
Isofix -valmius
2-alueinen automaatti-ilmastointi
Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
Start-stop -järjestelmä
Auto hold -avustin
Säädettävä tunnelmavalaistus
Bluetooth mediantoisto ja handsfree
CD-levyasema
USB
iPod
Radio
Äänentoistojärjestelmä
Peruutuskamera
Turvatyynyt
Volvo DSTC, dynaaminen vakaus- ja luistonestojärjestelmä
Taloudellinen ajotila
Sadetunnistin
Aktiiviset kaarrevalot
Ajovaloautomatiikka
Sumuvalot
Sähkösäätöiset koria vasten taittuvat sivupeilit
Kaukosäätöinen keskuslukitus
Vetokoukku
Volvo Guard hälytysjärjestelmä
Xenon -ajovalot
2 x renkaat
2 x avaimet
Sovi näytöstä myyjämme kanssa.
Vaihto- ja rahoitusmahdollisuus.
Toimitus kaikkialle Suomeen! Jo yli 40% autoistamme toimitetaan suoraan asiakkaalle. Kysy lisätiedot myyjiltä! Vaihtoajoneuvo ei ole etäkaupan este! Palvelua johon voit luottaa.
www.wsmotors.fi
Rahoituslaskuri
Varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAkuston esilämmitysAudio-liitäntäBluetoothHuoltokirja: PaperinenIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKaarrevalotKahdet renkaatKeskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MatkapuhelinvarustusMonitoimiohjauspyöräMäkilähtöavustinNahkaverhoiluOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaSadetunnistinStart-stop-järjestelmäSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurvatyynytUSBVakionopeudensäädin: PerinteinenVarashälytinVetokoukkuXenon-ajovalotÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Viistoperä |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2013 |
| Mittarilukema | 296000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 84 kW |
| Huippunopeus | 190 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 12.1 s |
| Iskutilavuus | 1560 cm3 |
| Keskikulutus | 3.9 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 4.4 l/100km |
| Maantiekulutus | 3.6 l/100km |
| Co2-päästöt | 102 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 8.7.2013 |
| Edellinen katsastus | 3.7.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 1300 kg |
| Vetokyky jarruitta | 700 kg |
| Kokonaismassa | 1940 kg |
| Omamassa | 1526 kg |
| Väri | Musta |
| Pituus | 4370 mm |
| Korkeus | 1420 mm |
| Leveys | 1800 mm |
| Rekisteritunnus | XVJ-556 |
Automyynnin yhteystiedot





































