Auton esittely
Mercedes-Benz EQC 400 4matic Edition 1886 tarjoaa ylellisyyttä, sporttisuutta sekä laatua tässä täyssähköisessä katumaasturissa. Edition 1886 -varustelu tuo tyylikästä yksityiskohtaa niin auton sisä-, kuin ulkonäköönkin.
Toimitettuna kaikkialle Suomeen ilman lisäveloitusta.
Varusteita mm. :
Adaptiivinen vakionopeudensäädin
Adaptiiviset ajovalot
Head Up Display
ESP -ajonvakautusjärjestelmä
Monitoimiohjauspyörä
Rattivaihteet
Automaattinen ilmastointi
Sadetunnistin
Aktiivinen kaista-avustin
Aktiivinen kaistanvaihtoavustin
Aktiivinen katveavustin
Aktiivinen jarrutusavustin
Pysäköintiavustin
360-asteinen pysäköintikamera
Liikennemerkkiavustin
Vireystila-avustin
Liikennevalonäkymä
Nopeusrajoitin
Dynamic Select -ajoprofiilin valitsin
Älykäs valojärjestelmä
Astinlaudat
Isofix -valmius
Sähkösäätöiset etuistuimet muisti- ja hierontatoiminnolla
Lämmitettävät etuistuimet
Sähkösäätöiset ikkunat
Sähkösäätöiset ja lämmitettävät sivupeilit
Sähkötoiminen takaluukku jalanheilautuksella
Ambient -tunnelmavalaistuksen säätötoiminto
Energizing Comfort -ilmastointisäätö
Esi-ilmastointi
Navigointijärjestelmä
Älypuhelimen intergrointi
Radio
Bluetooth
USB-C
Burmester -äänentoistojärjestelmä
MBUX-yhteyspiste -valmius
WLAN
NFC
Mercedes me -applikaatio
Selain -applikaatio
2 x avaimet
2 x renkaat
Sovi näytöstä myyjämme kanssa.
Vaihto- ja rahoitusmahdollisuudet.
Toimitus kaikkialle Suomeen! Jo yli 40% autoistamme toimitetaan suoraan asiakkaalle. Kysy lisätiedot myyjiltä! Vaihtoajoneuvo ei ole etäkaupan este! Palvelua johon voit luottaa.
www.wsmotors.fi
Rahoituslaskuri
Varusteet
- Adaptiiviset ajovalotAjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAkuston esilämmitysAvaimeton käynnistysBluetoothHead-Up-näyttöHuoltokirja: SähköinenHätäjarrutusavustinIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKaarrevalotKahdet renkaatKaistavahtiKaton avausmekanismi: SähköinenKattoluukku: Ilman panoraamaaKatveavustinKeskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: AvaimetonKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLED-ajovalotLasikattoLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MatkapuhelinvarustusMonitoimiohjauspyöräMäkilähtöavustinNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: 360-asteen kameraPeruutuskamera: Kamera takanaPysäköintiavustinPysäköintitutkaSadetunnistinSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: MuistillaSähkötoiminen takaluukkuTurvatyynytTörmäysvaroitinUSBVakionopeudensäädin: MukautuvaVetokoukkuÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vuosimalli | 2020 |
| Mittarilukema | 141000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Toimintamatka | 430 km |
| Akkukapasiteetti | 85 kWh |
| Teho | 300 kW |
| Huippunopeus | 180 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 5.1 s |
| 1. käyttöönottopäivä | 2.7.2019 |
| Edellinen katsastus | 15.3.2024 |
| Vetokyky jarruilla | 1800 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2940 kg |
| Omamassa | 2495 kg |
| Väri | Hopea |
| Pituus | 4770 mm |
| Korkeus | 1620 mm |
| Leveys | 1890 mm |
| Rekisteritunnus | NMN-662 |
Automyynnin yhteystiedot













































