Auton esittely
Tällä Nissan Qashqai+2:lla liikkuu koko perhe turvallisesti sekä taloudellisesti perille asti. Panoraama-lasikatto kruunaa tämän kohteen ajomukavuudet ja varustelutason, tuoden matkustamoon avaruuden tunnetta.
Toimitettuna kaikkialle Suomeen.
Auton varustelussa mm. :
Suomi-auto
Huoltokirja paperinen hyvällä huoltohistorialla (seuraava katsastus 11/2026)
7-paikkainen
Vakionopeudensäädin
Monitoimiohjauspyörä
Peruutuskamera takana
Panoraama -lasikatto
Ajotietokone
Stop/start -ajotila
Bose -kaiutinjärjestelmä
Navigointijärjestelmä
CD-levyasema
AUX -liitäntä
Radio
Bluetooth äänentoisto ja handsfree
Matkapuhelinvarustus
2-alueinen automaatti-ilmastointi
Lämmitettävät etuistuimet
Kaadettavat takaistuimet
Isofix -valmius
Sähkösäätöiset ja koria vasten taittuvat sivupeilit
Sähkösäätöiset ikkunat edessä ja takana
Xenon-ajovalot
Sumuvalot
Sadetunnistin
Turvatyynyt
2 x renkaat
Näytöt sopimuksesta.
Vaihdot ja rahoitus.
Toimitus kaikkialle Suomeen! Jo yli 40% autoistamme toimitetaan suoraan asiakkaalle. Kysy lisätiedot myyjiltä! Vaihtoajoneuvo ei ole etäkaupan este! Palvelua johon voit luottaa.
www.wsmotors.fi
Rahoituslaskuri
Varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAudio-liitäntäAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: PaperinenIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKattoluukku: PanoraamaKeskuslukitus: AvaimellaKeskuslukitus: AvaimetonKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLasikattoLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MatkapuhelinvarustusMonitoimiohjauspyöräNavigointijärjestelmäOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaSadetunnistinStart-stop-järjestelmäSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurvatyynytUSBVakionopeudensäädin: PerinteinenVetokoukkuXenon-ajovalotÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Vuosimalli | 2012 |
| Mittarilukema | 195000 km |
| Vaihteisto | Käsivalintainen |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 86 kW |
| Huippunopeus | 180 km/h |
| Iskutilavuus | 1598 cm3 |
| Keskikulutus | 6.4 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 7.9 l/100km |
| Maantiekulutus | 5.6 l/100km |
| Co2-päästöt | 149 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 25.10.2012 |
| Edellinen katsastus | 18.11.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 1200 kg |
| Vetokyky jarruitta | 735 kg |
| Kokonaismassa | 2072 kg |
| Omamassa | 1542 kg |
| Väri | Musta |
| Pituus | 4540 mm |
| Korkeus | 1650 mm |
| Leveys | 1780 mm |
| Rekisteritunnus | KME-420 |
Automyynnin yhteystiedot



































