Auton esittely
Erittäin siisti ja hyvin varusteltu Volvo XC40 Recharge AWD, joka yhdistää vahvan suorituskyvyn, modernin teknologian ja miellyttävän ajomukavuuden. 408 hevosvoiman neliveto tarjoaa vaivattoman etenemisen kaikissa olosuhteissa, ja kattava varustelu tekee ajamisesta helppoa ja nautinnollista niin arjessa kuin pidemmillä matkoilla.
Toimitettuna kaikkialle Suomeen ilman lisäveloitusta.
Varusteita mm:
Avattava panoraamakatto
360° kamera
Mukautuva vakionopeudensäädin (ACC)
Pilot Assist (puoliautonominen ajo)
Yhden polkimen ajotila
Off-road ajotila
Kaistalla pito avustin
Harman Kardon äänentoisto
Google infotainment (Maps, Assistant, Play Store)
Apple CarPlay & Android Auto
Sähköinen takaluukku
Keyless entry & start
Sähköiset istuimet muistilla
Istuinlämmitys
Ratinlämmitys
Lämpöpumppu
Vetokoukku (puolisähköinen)
Adaptiiviset LED ajovalot (Thors Hammer)
Automaattisesti tummeneva taustapeili
ISOFIX edessä ja takana
Ohjaustuntuman säätö
Tummennetut takalasit
Puolinahka istuimet
Langaton lataus + C type laturipaikka
Katveavustin
Radio
Volvo On Call
Ajastettava lataus
Sähköiset koriin päin kääntyvät peilit
2x Avaimet
1 omistaja
Kysy myyjiltä esittelyvideo!
Näytöt sopimuksesta.
Vaihdot ja rahoitus.
Toimitus kaikkialle Suomeen! Jo yli 40% autoistamme toimitetaan suoraan asiakkaalle. Kysy lisätiedot myyjiltä! Vaihtoajoneuvo ei ole etäkaupan este! Palvelua johon voit luottaa.
www.wsmotors.fi
Rahoituslaskuri
Varusteet
- Adaptiiviset ajovalotAjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAudio-liitäntäAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHätäjarrutusavustinIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKaistavahtiKaton avausmekanismi: SähköinenKattoluukku: PanoraamaKatveavustinKeskuslukitus: AvaimetonKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLED-ajovalotLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)Lämmitettävä ohjauspyöräMatkapuhelinvarustusMonitoimiohjauspyöräMäkilähtöavustinNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: 360-asteen kameraPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintiavustinPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinSuksiluukkuSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: MuistillaSähkötoiminen takaluukkuTurvatyynytTörmäysvaroitinUSBUrheiluistuimetVakionopeudensäädin: MukautuvaVarashälytinVetokoukkuÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vuosimalli | 2023 |
| Mittarilukema | 58000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Toimintamatka | 385 km |
| Akkukapasiteetti | 79 kWh |
| Teho | 300 kW |
| Huippunopeus | 180 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 4.8 s |
| Vetokyky jarruilla | 1800 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2650 kg |
| Omamassa | 2170 kg |
| Väri | Beige |
| Pituus | 4440 mm |
| Leveys | 2030 mm |
| Rekisteritunnus | 491785D1E |
Automyynnin yhteystiedot


































