Auton esittely
Tehokas ja erittäin haluttu Model Y Long Range, pitkä toimintamatka, neliveto ja edulliset käyttökulut. Massasta poikkeava upea musta ulkoväri. Sähköautojen lyömätön kuningas.
Toimitettuna kaikkialle Suomeen ilman lisäveloitusta.
Varusteita mm:
Autopilot
Panoraamalasikatto
Lämpöpumppu
Premium äänentoisto (14 kaiutinta + subwoofer)
Ratinlämmitys
Istuinlämmitys edessä ja takana
Sähköiset penkit muistilla
Sähköiset koriin päin kääntyvät peilit
ACC
Sähköinen takaluukku
Keyless entry & start
Langaton lataus
2x USB-C edessä + 2x takana
Navigointi
Radio
Peruutuskamera
360° pysäköintiavustimet
Adaptiiviset LED ajovalot
Katveavustin kameralla
Liikennemerkkien tunnistus
Kaistavahti
Kojelauta kamera
Akun esilämmitys
Ajastettava lataus
Kiihtyvyystilat Chill ja Normal
Ohjauksen painon säätö Kevyt, Normaali, Raskas
Dog ja Camp mode
Nahkaiset penkit
Maastoavustin tila
Slip Start ( Juuttuneen auton irroitus avustin )
WiFi
Arcade ja Toolbox pelitoiminnot
Esteen huomioiva kiihdytys
Automaattinen hätäjarrutus
Sähköinen ratinsäätö
Standard Connectivity
ISOFIX
Automaattisesti tummeneva taustapeili
Kysy myyjiltämme esittelyvideo!
Näytöt sopimuksesta.
Vaihdot ja rahoitus.
Toimitus kaikkialle Suomeen! Jo yli 40% autoistamme toimitetaan suoraan asiakkaalle. Kysy lisätiedot myyjiltä! Vaihtoajoneuvo ei ole etäkaupan este! Palvelua johon voit luottaa.
www.wsmotors.fi
Rahoituslaskuri
Varusteet
- Adaptiiviset ajovalotAjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAkuston esilämmitysAudio-liitäntäAvaimeton käynnistysBluetoothHätäjarrutusavustinIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKaistavahtiKatveavustinKeskuslukitus: AvaimetonKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLED-ajovalotLasikattoLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)Lämmitettävä ohjauspyöräMatkapuhelinvarustusMonitoimiohjauspyöräMäkilähtöavustinNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: 360-asteen kameraPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintiavustinPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinSuksiluukkuSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: MuistillaSähkötoiminen takaluukkuTurvatyynytTörmäysvaroitinUSBVakionopeudensäädin: MukautuvaVarashälytinÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vuosimalli | 2022 |
| Mittarilukema | 41000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Toimintamatka | 542 km |
| Akkukapasiteetti | 78 kWh |
| Teho | 378 kW |
| Huippunopeus | 217 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 5 s |
| Vetokyky jarruilla | 1600 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2518 kg |
| Omamassa | 2054 kg |
| Väri | Musta |
| Pituus | 4750 mm |
| Leveys | 2130 mm |
| Rekisteritunnus | 491603DC1 |
Automyynnin yhteystiedot




































