Auton esittely
Tesla model Y Long Range tehokas neliveto, pitkä toimimatka ja vaivaton sähköautoilu samassa paketissa. Tekee arjesta sujuvaa ja ajamisesta nautittavaa.
Toimitettuna kaikkialle Suomeen ilman lisäveloitusta.
Varusteet mm:
Panorama lasikatto
Autopilot
Lämpöpumppu
Long Range akku (75 kWh)
Premium äänentoisto (14 kaiutinta + subwoofer)
Navigointi
360-Peruutuskamera HD
Parkkitutkat edessä ja takana
Sähköpenkit muistilla
Penkinlämmittimet edessä ja takana
Ratin lämmitys
2x USB-C edessä + 2x takana
Langaton lataus alusta
Bluetooth
DAB radio
Sähköisesti säädettävät ja taittuvat peilit
Adaptiiviset LED ajovalot
Aluvanteet
Adaptiivinen vakionopeudensäädin
Keyless Entry & Keyless Go
Automaattisesti tummeneva taustapeili
Nahkaiset penkit
WiFi
Arcade ja Toolbox pelitoiminnot
Sadetunnistin
Akun esilämmitys
Ajastettava lataus
Standard Connectivity
Kojelauta kamera
Kiihtyvyystilat Chill ja Normal
Ohjauksen painon säätö Kevyt, Normaali, Raskas
Maastoavustin tila
Slip Start ( Juuttuneen auton irroitus avustin )
Liikennemerkkien tunnistin
Kaista avustin
Esteen huomioiva kiihdytys
Automaattinen hätäjarrutus
ISOFIX
Dog ja Camp mode
2x avain kortit
2x Renkaat
1 omistaja
Pyydä myyjiltämme esittelyvideo!
Näytöt sopimuksesta.
Vaihdot ja rahoitus.
Toimitus kaikkialle Suomeen! Jo yli 40% autoistamme toimitetaan suoraan asiakkaalle. Kysy lisätiedot myyjiltä! Vaihtoajoneuvo ei ole etäkaupan este! Palvelua johon voit luottaa.
www.wsmotors.fi
Rahoituslaskuri
Varusteet
- Adaptiiviset ajovalotAjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAkuston esilämmitysAudio-liitäntäAvaimeton käynnistysBluetoothHätäjarrutusavustinIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKaistavahtiKatveavustinKeskuslukitus: AvaimetonKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLED-ajovalotLasikattoLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)Lämmitettävä ohjauspyöräMatkapuhelinvarustusMonitoimiohjauspyöräMäkilähtöavustinNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: 360-asteen kameraPysäköintiavustinPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: MuistillaSähkötoiminen takaluukkuTurvatyynytTörmäysvaroitinUSBVakionopeudensäädin: MukautuvaVarashälytinÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vuosimalli | 2024 |
| Mittarilukema | 35000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Toimintamatka | 542 km |
| Akkukapasiteetti | 78 kWh |
| Teho | 378 kW |
| Huippunopeus | 217 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 5 s |
| Kokonaismassa | 2619 kg |
| Omamassa | 2056 kg |
| Väri | Hopea |
| Pituus | 4750 mm |
| Leveys | 2130 mm |
| Rekisteritunnus | 491349E64 |
Automyynnin yhteystiedot



































